icon bag image
0
0
3 1 02 Clyde 0059C 2

Tillbaka Hem Kontakta oss

KONTAKTA OSS

Vår biljettkassa och reception svarar på frågor om ditt besök och hjälper dig att hitta rätt person.

BILJETTKASSAN

ORDINARIE ÖPPETTIDER
MÅNDAGSÖNDAG
 Öppen två timmar före föreställning på Stora scenen.
E-POST biljett@operan.se

KUNDTJÄNST

ÖPPETTIDER TELEFON
MÅNDAG – TORSDAG kl. 13.00-15.00
TELEFON 08-791 44 00
E-POST biljett@operan.se

RECEPTIONEN

ÖPPETTIDER kl. 08.00-17.00
VÄXEL 08-791 43 00
E-POST reception@operan.se

RESTAURANG GRODAN PÅ OPERAN

ÖPPETTIDER
MÅNDAG – TORSDAG 11.30 - 22.00
FREDAG 11.30 - 23.00
LÖRDAG 13.00 - 23.00
TELEFON +46 73 345 99 24
E-POST  operan@grodan.se
ADRESS Strömgatan 14

KUNGLIGA OPERAN AB

Box 16094
SE-103 22 Stockholm
Sweden 

BESÖKSADRESSER

STORA SCENEN Gustav Adolfs torg 2
ROTUNDAN Jakobs torg 8
SCEN GÄDDVIKEN Kvarnholmsvägen 56, Nacka
BILJETTKONTOR Gustav Adolfs torg 2
SCENINGÅNG Jakobs torg 4
VERKSTÄDER, DEKORMAGASIN OCH REPETITIONSLOKALER Kvarnholmsvägen 56, Nacka

HITTA TILL KUNGLIGA OPERAN»

SKOLVISNINGAR

E-post unga@operan.se 

PUBLIK & MEDIAKONTAKTER

KOMMUNIKATIONschef Catarina Falkenhav
E-POST catarina.falkenhav@operan.se

FÖRSÄLJNINGSCHEF Louise Stehn
E-POST louise.stehn@operan.se

chef PUBLIK & EVENT Joanna Skarpsvärd
E-POST joanna.skarpsvard@operan.se

Pressansvarig Jenny Mattsson
E-POST jenny.mattsson@operan.se

UPPHOVSRÄTT ARKIV BIBLIOTEK & SAMLINGAR

Arkiv- och bibliotekschef  Erik Hvitfeldt
E-post erik.hvitfeldt@operan.se 
E-post arkiv@operan.se 

DRAMATURGIAT

Dramaturg Katarina Aronsson
E-post katarina.aronsson@operan.se